Filo Conduttore 500 MT 4 mm² Per Recinto Elettrico Recinti
  • Filo conduttore 500 MT tondo 4mm quadri per recinto elettrico, recinti elettrici, recinti elettrificate
  • Filo conduttore 500 MT tondo 4mm quadri per recinto elettrico, recinti elettrici, recinti elettrificate
  • Filo conduttore 500 MT tondo 4mm quadri per recinto elettrico, recinti elettrici, recinti elettrificate
  • Filo conduttore 500 MT tondo 4mm quadri per recinto elettrico, recinti elettrici, recinti elettrificate
  • Filo Conduttore 500 MT 4 mm² Per Recinto Elettrico Recinti Elettrici Recinti Elettrificati Recinzioni Elettrificate per animali
  • Filo Conduttore 500 MT 4 mm² Per Recinto Elettrico Recinti

  Filo Conduttore 500 MT 4 mm² Per Recinto Elettrico Recinti Elettrici Recinti Elettrificati Recinzioni Elettrificate per animali

  Gemi Elettronica Жица 250 МТ 2.2 мм2 за Електрична Ограда Наелектризирани Огради Наелектризирани Огради за животни кучиња крави коњи свињи кокошки

  • Жица Спроводник 250 МТ- 2.2 mm2 за Електрична Ограда Наелектризирани Огради
  • Спроводници:4 жици за одлична спроводливост-УВ отпорни
  • 0.5 ohm/h –многу низок губиток на струја споредено со други производи. Најдобар на пазарот!
  • Јачина на растегливоста 50 kg, со добра видливост за електрични огради електрични огради наелектризирани огради
  • Се користи за електрична ограда за животни коњи кучиња крави свињи кокошки лисици и за да се заштити градината и зеленчуковата парцела од диви животни како што се дивите свињи
  23,90 €
  Со данок

  Достава за 4 - 6 дена

  Quantity:

  Трошоци за испорака: TBD

  Бесплатно враќање 100 дена

  Начини за плаќање

  ЖИЦА СПРОВОДНИК
  ЗА ЕЛЕКТРИЧНА ОГРАДА
  GEMI ELETTRONICA
  250 mt - 2.2 mm²

  Fettuccia 100 4 Elettrificatori recinti | Gemi Market

  Иновативен

  Практичен
  систем за стеснување

  Едноставно направете мал
  отвор на врвот од
  калемот и повлечете

  Fettuccia dettaglio Recinto Elettrico | Gemi Market
  Cavallo Cavo Recinto Elettrico 3 | Gemi Market

  Идеално за

  животни со
  со средна и голема величина

  како што се крави говеда свињи
  овци јагниња
  срна елен диви животни дива свиња

  Отпорен

  До 50 кгм
  истегнување.

  Благодарејќи на својата постојаност
  2.2 мм2 кабел за електрична ограда
  Gemi е идеален за животни со
  средна и голема величина

  Bobina fettuccia Recinto Elettrico 2 | Gemi Market
  Bobina fettuccia 2 Cavo Recinto Elettrico 3 | Gemi Market

  Јака спроводливост

  Благодарејќи на 4 жици
  спроводници

  Gemi лента за електрична ограда 2.2 мм2.
  се состои од 4 метални жици спроводници со
  висок квалитет што овозможуваат
  спроведување на струја за 3 пати
  од конкурентите.

  Не за растурање!

  Бесконечни огради
  со Gemi жицата

  Само 0.5 ohm губиток
  на струја по метар.
  Ве предизвикуваме да најдете
  понисок или сличен производ
  Најдобар на пазарот!

  Bobina fettuccia Recinto Elettrico 3 | Gemi Market

  Колку ќе Ви треба?

  Зависи од видот
  на животно...

  Овој инфографик ќе ви помогне да направите брза пресметка за
  количеството низи што ќе ви требат. Зависи од висината на животното
  ќе треба да пресметате различен број на жици за да ги ставите во вашата ограда.

  За понатамошни информации, ве молиме не двоумејте се да не контактирате.

  set animali | Elettrificatori recinti | Gemi Market

  Технички спецификации

  Tensione | Elettrificatori recinti | Gemi MarketТежина: 1260 kg

  Assorbimento | Elettrificatori recinti | Gemi MarketДолжина на макарата: 250 mt

  Sicuro e certificato | Gemi Market

  Безбедно и цертифицирано.

  Од 1983
  Обрнете внимание на
  вашата безбедност.

  Од 1983, имаме
  специјалисти во компанијата за
  конструкција на производи
  за електрични огради.
  Кога купувате производ
  од GEMI ELETTRONICA значи дека сте избрале
  квалитет и безбедност.

  Што велат нашите купувачи?

  Recensioni Trust Pilot | Gemi Market

  Најсакан во светот.

  нашите
  купувачи велат така

  Прв во светот во својата
  категорија благодарејќи на
  илјадниците позитивни оценки
  од цел свет на TrustPilot

  Наши видео прегледи.

  Дознајте го ставот на
  оние кои тоа го пробале.

  Стотици примени видеа
  од купувачи токму како вас.

  Recensioni Trust Videos | Gemi Market

  Време и цена на испорака?

  Испорачуваме низ целсвет за 3/8 денови
  работни денови

  Дознајте ги сите времиња и цени овде:

  Spedizioni in tutto il mondo | Gemi Market
  Pagamento | Gemi Market

  Како можам да платам?

  Повеќеод 10 начини
  на плаќање.

  Pagamenti sicuri | Gemi Market

  Има ли гаранција за GEMI оградите?

  3 години
  гаранција.

  За било кој елемент
  Од Електричните Огради
  (електричен дел или составен дел).

  Sigillo garanzia | Gemi Market
  Soddisfatti o rimborsati | Gemi Market

  100 денови за повторно да размислите.

  Задоволни
  или си ги сакате парите назад.

  Не ни е потребно
  никакво објаснување.
  Ќе го земеме производот на наш трошок
  и ќе ви ги вратиме парите

  Предностите на купување од

  фабрика.

  1) Бесплатен совет се додека проблемот
  дефинитивно не се реши .

  Ќе добиете одговор по телефон од нашите
  специјализирани техничари кои имаат долгогодишно
  искуство во ова област.
  Повикајте не сега на(+39) 02.87165556
  или пишете на:[email protected]

  2)Дали имате проблем со некој од нашите производи?
  Веднаш ќе го замениме производот

  Assistenza | Gemi Market
  Azienda | Gemi Market

  3) Фабрички цениЗаштедете
  така што нема да купите од препродавачи.

  4) 40 години искуство во индустријата
  ви се на располагање.

  5) Дизајнирано и целосно произведено
  во Италија
  во нашиот погон за производство
  од над 10000 м2.

  Gemi Elettronica Srl
  A16
  1866 ставки

  Специфични референци

  Нов производ

  Симнување

  mk

  Filo 500 mt 4 mm.pdf

  Scarica la scheda tecnica e scopri tutte le caratteristiche inerenti al nostro prodotto.

  Симнување (1)

  Questions and Answers

  На кое растојание треба да се постават оградите?

  Ние препорачуваме садење на мислења на растојание кое зависи од карактеристиките на земјата; Ако земјата е рамна, ставете еден на секои 5/10 метри, ако е ветровито или нееднаква област, ставете ги поблиску заедно.

  Морам да направам ограда, која електрична жица ја препорачувате?

  Жицата од 2,2 mm² е погодна за мали животни и мали електрични огради. E.g.: Овци, кози, porcupines, зајаци, волци, кучиња, мачки, кокошки, лисици, пауни, мисирки, зајаци, молови, бадтори, ласиви, верверички. Дебела жица од 4 mm² е погодна за средни до големи животни. Пр. Одгледување свињи, елен елен, итн. Жицата од 6 mm² за животински куќишта има струја на истекување од 0,15 OHM / MT, што овозможува да се огради неколку километри и е погодна за големи животни. Е.г.: Диви свиња, елени, крави, мафини, мечки итн.

  Морам да ставам 3 жици во електричната ограда. Колку треба да ги ставам?

  Жиците во внатрешноста на електричната ограда мора да бидат вметнати според големината на животното. За мали животни, првата жица во оградата треба да се вметне 20 см подалеку од земјата, а потоа само остави 20cm / 30cm. За животни како диви свињи, диригентската жица за електрични огради треба да остане 30 см од земјата и така натаму. За големи животни, како што се коњи, крави, заедничката нишка треба да се остави на 60/80 см од земјата.

  Тековната е малку далеку од електричниот прилог на животни. Што да се прави? Како да се...

  Ако струјата е далеку од електричната ограда, за вашиот Gemi Energiser - 100% направени во Италија - го имаме високонапонскиот премин кабел кој може да работи на површината или подземјето, без празнење. Со овој кабел е можно да се носи струја на оградата, без никаква дисперзија. Кабелот за електрични огради, исто така, може да се користи за да се приклучи на две огради, а потоа поврзете еден крај на првата ограда, а другиот крај на втората ограда, кога има малку растојание помеѓу една ограда и друга.

  Како да направите спојување на диригент жица за електрични огради?

  Раскрсницата на диригентската жица за електрични огради за животни може да се направи со едноставен јазол помеѓу два краја, се препорачува да ги направите само онаму каде што е потребно.

  Како ја поминувате жицата од електричниот изолатор на оградата?

  Без да одите околу мртвиот круг на изолаторот за електрични огради, во нередна дисперзија е создадена. GEMI електрични огради изолатори се дизајнирани за оваа намена.

  Како да се види дали има електрична енергија на оградата?

  За да проверите дали има струја на електричната ограда за животните, само донесете го врвот на шрафцигер со изолирана рачка на неколку мм подалеку од жицата на оградата. Во моментот кога ќе слушнете дека стекнете, тоа значи дека постои струја на електричната ограда.
  Filo Conduttore 500 MT 4 mm² Per Recinto Elettrico Recinti

  Filo Conduttore 500 MT 4 mm² Per Recinto Elettrico Recinti Elettrici Recinti Elettrificati Recinzioni Elettrificate per animali

  23,90 €
  Со данок